Strona główna

2017-11-30 08:37

Prokuratura Okręgowa  w Gdańsku  nadzoruje  śledztwo  w sprawie   przemytu znacznej ilości środków odurzających

23 listopada 2017roku  w ramach realizowanych czynności funkcjonariusze  Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili znaczną ilość środków odurzających. Było to  ziele konopi innych niż włókniste w ilości  78 765  gramów. 

Zatrzymano  52 letniego  mieszkańca Gdyni. 

Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna nabył środki odurzające na terenie Hiszpanii i przewiózł  je  do Polski ukryte  w  ceramicznych donicach. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu  z innymi osobami  przestępstwa z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,  to jest  dokonania wewnątrzwspólnotowego  nabycia oraz przewiezienia znacznej ilości środków odurzających.  Przestępstwo to  zagrożone karą pozbawienia wolności  na czas nie krótszy niż 3 lat.

Nadto  prokurator zarzucił podejrzanemu posiadanie środków odurzających   w ilości odpowiadającej  10 pojedynczym  porcjom handlowym, to jest popełnienie przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Na wniosek  prokuratora  Sąd tymczasowo  aresztował podejrzanego  na okres trzech miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone