Strona główna

2018-01-16 16:45

W  sprawie  wypadku drogowego, do jakiego  doszło 28 grudnia 2017 roku w miejscowości Raniewo kolejne czynności procesowe spowodowały zmianę   zarzutów przedstawionych podejrzanemu i uchylenie tymczasowego  aresztowania.   

Zeznania  trzeciego z mężczyzny, znajdujących w samochód m-ki BMW oraz oględziny dokonanego w trakcie jazdy przez tego świadka nagrania telefonem komórkowego wykazały, że  podejrzany nie  kierował  pojazdem w chwili zdarzenia.   

W miejsce zarzutu popełnienia  czynu z  art.  177 § 2 k.k. w zw z art. 178 k.k. prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut popełnienia czynu z art. 298 § 1 k.k.  to jest   dokonania krótkotrwałego zaboru pojazdu m-ki BMW.  Podejrzany bowiem nie  był uprawnionym do korzystania z  niego. Zabrał  go bez  wiedzy i pozwolenia  właściciela.   

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.Przestępstwo to zagrożone  jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokurator  zastosował   wobec podejrzanego środki zapobiegawcze : poręczenie majątkowe, dozór Policji oraz  zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. 

Nowy materiał  dowodowy  skutkował  przedstawieniem zarzutu spowodowania  wypadku drogowego  ze skutkiem śmiertelnym, to jest popełnienie czynu z art. 177 § 2 k.k.  Adrianowi G.

Czynności z udziałem podejrzanego zostały przeprowadzone w dniu 16.01.2018 roku.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone