Zarzuty w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącym nieprawidłowości w Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku od listopada 2019 roku prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy realizacji 7 inwestycji budowlanych przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

W związku z tym śledztwem w dniu 3 lipca 2020 roku na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Wydziału d/w z Korupcją, przeprowadzili szereg przeszukań oraz zatrzymali podejrzanych  Grzegorza H. i Macieja S. – byłych prezesów Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.  W wyniku przeprowadzonych przeszukań została zabezpieczona dodatkowa dokumentacja związana z działalnością spółdzielni, komputery należące do podejrzanych oraz pieniądze  w kwocie  ok. 59.000 zł. Czytaj dalej Zarzuty w śledztwie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącym nieprawidłowości w Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Zarzuty oszustwa na szkodę banków oraz instytucji finansowych

Prokuratura Rejonowa  w  Gdyni  nadzoruje postępowanie  w sprawie   doprowadzenia  banków oraz instytucji finansowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jak ustalono,  obecnie 27 letnia  kobieta  zatrudniała do prac domowych inne kobiety. Wykorzystując  dokumenty  tych  kobiet , które zabierała bez ich wiedzy i podszywając się pod nie, zawierała  umowy  na prowadzenie rachunków    bankowych  oraz  wydanie  kart kredytowych, jak również zwierała  umowy  pożyczki.    Czytaj dalej Zarzuty oszustwa na szkodę banków oraz instytucji finansowych

Urlop Rzecznika Prasowego

W okresie od  1  do 14 lipca  2020 roku będę nieobecna w związku z urlopem wypoczynkowym.

W interesujących Państwa sprawach proszę kontaktować się z prokuratorem Mariuszem Duszyńskim  – telefon kontaktowy 510 995 043

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku