Trzy osoby oskarżone o narażenie pilotów Sił Powietrznych RP na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadził śledztwo w sprawie katastrofy samolotu MIG-29, w wyniku której śmierć poniósł pilot z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 lipca 2018 roku pod Pasłękiem. Czytaj dalej Trzy osoby oskarżone o narażenie pilotów Sił Powietrznych RP na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sześć osób oskarżonych o udział w pobiciu świadka w sprawie handlu ludźmi

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia  w sprawie pobicia  mężczyzny.

Pokrzywdzony  był  jedną z osób składających  zeznania  w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku śledztwie dotyczącym handlu  ludźmi. W sprawie tej zarzutami objęte są trzy osoby, w tym 44 – letni  mężczyzna, któremu prokurator zarzucił popełnienie przestępstwa handlu ludźmi. Jak ustalono był on  głównym  zleceniodawcą  pobicia  świadka. Czytaj dalej Sześć osób oskarżonych o udział w pobiciu świadka w sprawie handlu ludźmi

Dwie osoby z zarzutami w związku z ujawnieniem około 100 kilogramów środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje prowadzone przez  funkcjonariuszy  Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku śledztwo w sprawie obrotu znaczną ilością środków odurzających.

W sprawie tej dwie osoby usłyszały zarzuty. Czytaj dalej Dwie osoby z zarzutami w związku z ujawnieniem około 100 kilogramów środków odurzających

Zatrzymania w związku z ujawnieniem 59 kilogramów marihuany pochodzącej z przemytu.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo prowadzone przez Morski Oddział Straży Granicznej w sprawie wewnątrzwspólnotowego nabycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznej ilości środków odurzających  w postaci ziela konopi innych niż włókniste, tj. o przestępstwo z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie  hali magazynowych położonych w okolicach Trójmiasta ujawnili  ok. 59 kg marihuany pochodzącej z  przemytu. Marihuana ukryta była w urządzeniu chłodniczym. Czarnorynkowa  wartość zabezpieczonego  środka odurzającego  szacowana jest na około 3 mln zł. Czytaj dalej Zatrzymania w związku z ujawnieniem 59 kilogramów marihuany pochodzącej z przemytu.