Akt oskarżenia w sprawie obrotu znaczną ilością środków odurzających

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła  trzech mężczyzn w wieku od 26 do 42 lat  o udział w  obrocie znaczną ilością środków odurzających.

W wyniku czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku 14 lutego 2018 roku został zatrzymany 26 letni mieszkaniec Redy. W jego samochodzie ujawniono środki odurzające. Funkcjonariusze Policji zabezpieczyli wówczas około 140 kilogramów marihuany,  100 kilogramów haszyszu i 2 kilogramy kokainy.  Jak ustalono, narkotyki nabył od mieszkańca Mazowsza. Ten mężczyzna  został  zatrzymany 15 lutego  2018 roku.  W  toku przeszukania jego mieszkania  ujawniono i zabezpieczono  pieniądze w kwocie 100 tysięcy dolarów, 27 200 złotych oraz 16 490  Euro .

W  procederze  uczestniczył również  30 latek z Pomorza, który pilotował, konwojował i nadzorował przejazd 26 latka.

Wszystkim trzem mężczyznom prokurator przedstawił zarzut udziału wspólnie i w porozumieniu w obrocie znaczną ilością środków odurzających, to jest popełnienie przestępstwa z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dwóch z nich przyznało się do jego popełnienia.

Wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd.

Przestępstwo udziału  w obrocie znaczą ilością środków  odurzających  zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe w Gdańsku.