Nieprawomocny wyrok w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Na 8 lat pozbawienia wolności   Sąd Rejonowy w Kwidzynie skazał Adriana G.,  który   28 grudnia 2017 roku w miejscowości  Raniewo spowodował wypadek drogowy,   w  wyniku  którego śmierć poniosły cztery osoby.

Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura  Rejonowa w Kwidzynie skierowała do Sądu w grudniu 2018 roku.

Ustalono, że kierujący samochodem marki BMW  Adrian G. nie zachował  należytej  ostrożności. Poruszał  się  z prędkością znacznie przekraczającą prędkości dozwoloną. Wjeżdżając w  zakręt zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył z  jadącym z naprzeciwka  samochodem marki Renault.  Podróżowały nim cztery osoby.  Wszystkie zginęły na miejscu. Ciężkiego uszczerbku na zdrowiu doznał również jeden z pasażerów  samochodu marki  BMW.

Jak ustalono,  Adrian G.  poruszał się z prędkością  przekraczającą  200 km/h.  Wjeżdżając  w zakręt  jego prędkość  wynosiła co najmniej  150 km/h,    a w chwili zderzenia 120 km/h.

Adrianowi  G.   prokurator  zarzucił  popełnienie   przestępstwa z  art.  177 § 2 k.k.  Mężczyzna  przyznał się do jego popełnienia.  W złożonych  w toku postępowania przygotowawczego wyjaśnieniach   podał,  że  chciał sprawdzić  „w ile samochód dobija do setki”. Jak się  rozpędził  nie  kontrolował  już prędkościomierza.

Sąd Rejonowy   w Kwidzynie wyrokiem z dnia  2 października 2019  roku  uznał Adriana G. winnym popełnienia zarzuconego  mu przestępstwa i skazał go  na karę 8 lat pozbawienia wolności.  Orzekł  również  zakaz prowadzenia pojazdów na okres 15 lat.

Wyrok jest nieprawomocny.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

 

.