Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 43 letniej kobiety

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Malborku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 43 letniej kobiety przez jej konkubenta.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2018 roku w Malborku.

Jak ustalono, w godzinach wieczornych doszło do kłótni pomiędzy partnerami.

W trakcie awantury mężczyzna kilkukrotnie uderzył kobietę  nożem, zadając jej ciosy  w brzuch oraz klatkę piersiową. W tym czasie w mieszkaniu  byli  dwaj synowie kobiety. Odciągnęli napastnika, a  następnie  wybiegli z mieszkania wzywając pomocy. W tym czasie mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzona została niezwłocznie przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.

Z uzyskanej w toku postępowania opinii sądowo-lekarskiej wynika, że  zmarła śmiercią gwałtowną, wskutek wstrząsu krwotocznego towarzyszącego doznanym uszkodzeniom narządów ciała.

34 latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji 17 grudnia 2018 roku.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa kobiety z zamiarem bezpośrednim, to jest popełnienie przestępstwa z art. 148 § 1 k.k., zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

W toku postepowania przedstawiono podejrzanemu również zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego  nad kobietą  w okresie od 2015 roku do grudnia 2016 roku, to  jest popełnienia przestępstwa z art. 207 § 1 k.k., zagrożonego karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jak ustalono, będąc pod wpływem alkoholu bezpodstawnie wszczynał awantury. W ich trakcie używał wobec pokrzywdzonej słów powszechnie uznanych za obelżywe, groził pozbawieniem życia oraz bił rękoma po całym ciele.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa. Nie przyznał się do drugiego czynu. Przebywa w areszcie.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 

Grażyna  Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku