Akt oskarżenia w sprawie kradzieży mienia znacznej wartości

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku aktem oskarżenia zakończyła śledztwo  przeciwko kobiecie  świadczącej  między innymi usługi z zakresu  księgowości.

Oskarżonej  zarzucono   kradzież pieniędzy w kwocie  przekraczającej  700 tysięcy  złotych.

Kobieta  prowadziła własną działalność gospodarczą. Zajmowała się działalnością rachunkowo-księgową oraz doradztwem podatkowym.

Świadczyła także usługi z zakresu księgowości na rzecz dwóch firm. W związku z tym, posiadała dostęp do ich kont firmowych.

Jak ustalono, w okresie od sierpnia 2018 roku do lutego 2019 roku dokonała łącznie 94  przelewów z rachunków bankowych obsługiwanych firm na swoje rachunki na łączną   kwotę przekraczającą  700 000 złotych.

Prokurator zarzucił kobiecie popełnienie przestępstwa z art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k., to jest kradzieży mienia znacznej wartości. Przestępstwo to  zagrożone jest karą pozbawienia wolności od jednego roku do 10 lat.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej przestępstwa. Złożyła wyjaśnienia, w których wskazała, że zdecydowała się na kradzież z uwagi na trudną sytuację finansową.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował kobietę.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Grażyna  Wawryniuk

Pf rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku