Zarzuty zabójstwa 34 letniego mężczyzny

Prokuratura Rejonowa w Tczewie nadzoruje postępowanie w sprawie zabójstwa 34 letniego mężczyzny. Sprawca usłyszał  zarzut.

Zwłoki mężczyzny ujawniono 27 marca 2020 roku  w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego w Gniewie. W budynku tym miał miejsce pożar.

W toku  przeprowadzonych  oględzin na ciele ujawniono klika ran kłutych. Z wstępnej opinii sądowo-lekarskiej sporządzonej  po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego była rana kłuta pleców z przekłuciem płuca, uszkodzeniem tętnicy płucnej i oskrzelowej, skutkująca krwotokiem do dróg oddechowych.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa w zamiarze bezpośrednim prokurator przedstawił 41 letniemu mężczyźnie.

Został on zatrzymany bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej na terenie pomieszczeń przyległych do spalonego domu.  Mężczyzna znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ok. 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak ustalono, mężczyzna ten od kilku miesięcy mieszkał u pokrzywdzonego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że nie pamięta  okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego  na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku