Zarzut rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną

Prokuratura Rejonowa w Gdyni prowadzi śledztwo w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną i kradzieży pieniędzy w kwocie 35 000 złotych.

Do zdarzenia doszło 16 marca 2020 roku w Gdyni w jednej z  placówek bankowych.

Do pomieszczenia wszedł mężczyzna z zasłoniętą twarzą oraz czapką na głowie. Wyciągnął przedmiot przypominający broń. Grożąc pracownicy polecił wydanie pieniędzy. Kobieta wykonała polecenie. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia samochodem  marki  Honda Civic.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Policji ustalili sprawcę napadu. Okazał się nim 42 letni mężczyzna zamieszkujący na terenie województwa warmińsko- mazurskiego.  Został zatrzymany 26 marca 2020 roku.

W toku czynności przeszukania wynajmowanego przez niego lokalu ujawniono 39 porcji konsumpcyjnych środka psychotropowego.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa  rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, to jest z art. 280 § 2 k.k.  Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności  na czas nie krótszy od 3 lat.

Mężczyzna usłyszał  również zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest posiadania środków psychotropowych. To  przestępstwo zagrożone  jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Podejrzany nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych  mu przestępstw.

Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez Sąd.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku