Akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem

 

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie aktem oskarżenia zakończyła postępowanie w sprawie znęcania się nad kotem.

14 stycznia 2020 roku w mediach społecznościowych wyemitowano nagranie, na którym mężczyzna znęca się nad kotem bijąc go kijem. Zgłoszenie o takim zdarzeniu otrzymali również inspektorzy OTOZ Animals. Niezwłocznie powiadomili oni Policję.

Jak ustalono, do zdarzenia doszło w maju 2019 roku w Prabutach. 20 letni mężczyzna wielokrotnie uderzył kota metalową rurką oraz drewnianym kijem. W wyniku otrzymanych ciosów zwierzę nie mogło wstać. Następnie sprawca wypchnął kota na zewnątrz budynku.

Zdarzenie na swoim telefonie komórkowym nagrała 18 letnia partnerka mężczyzny. Kobieta nie próbowała mu przeszkodzić. Filmik przesłała swojej koleżance, która rozesłała go kolejnym osobom.

Prokurator obojgu zarzuci popełnienia przestępstwa znęcania  się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni  nie przyznają się do  popełnienia zarzuconego im przestępstwa.

W toku postępowania przygotowawczego prokurator zastosował wobec obojga wolnościowe środki  zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się ze sobą.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Kwidzynie.

 

Grażyna  Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku