Zarzuty zabójstwa dwóch kobiet

Prokuratura Rejonowa w Malborku  prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa  dwóch kobiet. Do zdarzenia doszło 27 lipca 2020 roku w Nowym Stawie. Sprawca to brat jednej i konkubent drugiej kobiety.

Prokurator zarzucił  podejrzanemu popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową, konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w  klatkę piersiową.

Ze wstępnej opinii po sekcji zwłok kobiet wynika, że siostra doznała  jednej rany kłutej  klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana  krwawieniem  z przeciętego  mięśnia sercowego.

Konkubina  doznała łącznie 7  ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną  jej  śmierci był wstrząs krwotoczny, będący następstwem  krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewego.

Podejrzany  usłyszał również zarzut  użycia przemocy   wobec   funkcjonariusza   Policji oraz Straży Miejskiej   podczas  i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.   Szarpaniem  oraz  kopaniem chciał  zmusić funkcjonariuszy do  zaniecha  czynności służbowej – doprowadzenia do  Pomieszczenia  dla Osób  Zatrzymanych. Nadto  zarzut  znieważenia  tych funkcjonariuszy   podczas i w związku z pełnieniem  przez o nich obowiązków służbowych.   Do czynów tych doszło 26 lipca 2020 roku. Funkcjonariusze zostali wówczas wezwani na interwencję w związku ze zgłoszoną przez siostrę podejrzanego awanturą domową.

Podejrzany przyznał się do  wszystkich  zarzuconych mu  przestępstw.  Odmówił złożenia wyjaśnień  oraz udzielenia  odpowiedzi  na pytania.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Grażyna  Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku