Akt oskarżenia w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie zakończyła postępowanie przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło 9 lutego 2020 roku na terenie hali sportowej w miejscowości Wielki Klincz.

Tego dnia rozegrany został mecz pomiędzy drużynami klubów piłkarskich z  Kościerzyny  i Małego  Klincza. Po zakończeniu meczu doszło do kłótni, a następie  do  szarpaniny pomiędzy zawodnikami drużyn przeciwnych. W jej trakcie jeden z zawodników  uderzył  drugiego pięścią twarz, rozcinając mu wargę. Na to zareagował znajdujący się  na trybunie brat zaatakowanego.  Podbiegł i uderzył napastnika łokciem w głowę oraz popchnął go  na ścianę  przewracając na podłogę. Zrobił to w czasie, gdy sytuacja  pomiędzy zawodnikami była już opanowana.

W wyniku uderzenia głową o ścianę pokrzywdzony stracił przytomność. W stanie bardzo ciężkim został przetransportowany  do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Z  opinii  biegłych  wynika, że pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń w postaci choroby realnie zagrażającej  życiu.

Prokurator zarzucił 25 letniemu mężczyźnie popełnienie przestępstwa  spowodowania  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającą życiu.  Jest ono  zagrożone  jest  karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

W toku postępowania przygotowawczego mężczyzna przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany przez Sąd. We   września 2020 roku  Sąd zmienił areszt na poręczenie majątkowe, dozór Policji  połączony z zakazem opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się ze świadkami.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej

w Gdańsku